İş Ortaklıklarımız ve Üyelikler

İş Ortaklıklarımız ve Üyelikler                            

Kalite Sistem Danışmanlık Ltd. Şti. yönetim danışmanlığı, eğitim ve yazılım hizmetleri sunmak amacıyla 1994 yılında kurulmuştur.

Varlık nedenimiz müşterilerimizin yönetim kalitesini geliştirmeye yönelik nitelikli hizmetler sunmaktır.

  • Yönetim sistemi oluşturmak & mevcut yönetim sistemini iyileştirmek,
  • Dünya’da yönetim alanında başarı kazanmış en iyi uygulamaların ve yaygın olarak kullanılan bilişim teknolojilerinin müşterilerimizde de gerektiği gibi uygulanmasını sağlayarak rekabet kabiliyetlerini geliştirmelerine katkı sağlayacak hizmetler sunmak
  • Sürekli öğrenerek ve paylaşarak yurt içi ve yurt dışı iş ortaklarımızın da desteği ile esnek, hızlı, etkin ve verimli bir sistemin planlı bir emekle oluşmasına katkı vermek

ASQ ( American Society for Quality) 

ASQ – Amerikan Kalite Derneği dünyanın önde gelen, kaliteye odaklı en eski organizasyonudur.

Kalite Sistem Danışmanlık Genel Müdürü Haşmet Fevzi Çakmak ASQ’nun Senior üyesi ve Türkiye Country Councilor’üdür.
TURQUALITY

TURQUALITY, güçlü global markaları geliştirerek ülke ihracatını artırmayı hedefleyen, dünyanın devlet destekli ilk ve tek markalaşma programıdır. Kalite Sistem Danışmanlık Turquality akredite danışman listesinde yer almaktadır.
YDD- ICMCI

YDD ( Yönetim Danışmanları Derneği), Türkiye’de yönetim danışmanlığı yapan kişi  ve kuruluşların üye olduğu bir dernektir. Kalite Sistem Danışmanlık Danışmanları YDD ( Yönetim Danışmanları Derneği) üyesidir ve YDD etik yüklenimler sözleşmesini imzalamışlardır.

Kalite Sistem Danışmanlık Genel Müdürü Haşmet Fevzi Çakmak,  Yönetim Danışmanları Derneği 2010-2012 dönemi Yönetim Kurulu Başkanlığı yapmıştır.

YDD, aynı zamanda ICMCI (Uluslararası Yönetim Danışmanları Kuruluşları Konseyi)  ‘nin Türkiye temsilcisidir. ICMCI 49’den fazla ülkede tanınmakta ve uluslar arası geçerliliği olan CMC sertifikasyonu yapmaktadır.  Kalite Sistem Danışmanlık Genel Müdürü Haşmet Fevzi Çakmak, 49 ülkede geçerli olan CMC- Certifed Management Consultant sertifikasına sahiptir.
MICROSOFT

Kalite Sistem Danışmanlık Microsoft’un registered partner olarak iş ortağıdır.

 

QPR

QPR merkezi Finlandiya’da olan ve 1991’den beri performans ve süreç yönetim sistemlerinde faaliyet gösteren bir yazılım kuruluşudur. Dünyada QPR’ın 60 dan fazla  partner’ı vardır. Kalite Sistem Danışmanlık 2002 yılından bu yana QPR’ın  iş ortağıdır. QPR, QPR iş ortakları ve müşteriler sürekli olarak kurumsal performans yönetimi, iş süreçlerinin yönetimi gibi alanlarda uluslararası toplantı ve etkinlikler düzenlemektedir. Kalite Sistem Danışmanlık bu etkinliklere katılmaktadır.  Bu sayede dünyadaki diğer iş ortakları ve QPR müşterilerinin dahil olduğu iş ağı içindedir. Bu ağ içinde Süreç ve Kurumsal Performans alanlarında bilgi paylaşımı yapılmakta, özel çözümler paylaşılmakta, En iyi uygulamalara ve bu alanlarda Dünyada ’ki   en son bilgilere ulaşma olanağı bulunmaktadır.
STRATEJİK İŞ ORTAKLIKLARI

Kalite Sistem Danışmanlık, yazılı bir sözleşme ile stratejik iş ortaklığı oluşturduğu her biri kendi alanında uzman danışman, eğitim ve yazılım kuruluşları ile geniş bir ağa sahiptir ve bu iş ortaklığı zinciri içerisinde inovasyon, stratejik planlama, belgelendirme, araştırma-geliştirme,  teknoloji, 6 Sigma vb. konularda uzman kuruluşlar yer almaktadır. İhtiyaç halinde Kalite Sistem Danışmanlık, müşterisi için gerçekleştireceği projelerde, daha önce benzer projeleri gerçekleştirmiş, deneyimli ve başarılı yurt içi ve yurt dışı uzman danışmanları bir araya getirme olanağına sahiptir.