CMC Sertifikasyonu

YDD AMBLEM
cmc_logo

The Certified Management Consultant (CMC), Yönetim Danışmanlığı bilgi, deneyim ve becerileri, tarafsız ve nesnel yöntem ve kriterlerle değerlendirilmiş,  mesleki yetkinliği, deneyimi ve güvenilirliği, bağlı bulunduğu meslek kuruluşu ve Uluslararası Yönetim Danışmanlığı Kuruluşları Konseyi (ICMCI– International Council of Management Consulting Institutes) tarafından doğrulanan ve tavsiye edilen, Yönetim Danışmanlarının tanıtımı için kullanılan mesleki yetkinlik ve prestij unvanıdır.

CMC, Yönetim Danışmanlarının bilgi ve deneyim düzeyini artırmakla kalmayıp, müşteriler arasındaki ayırt ediciliğinin sağladığı, yeni iş ve deneyim fırsatları ile yönetim danışmanlığının doğru yönde gelişmesine katkıda bulunur.

CMC kimliği, ICMCI’ın temsil edildiği ülkelerde, Yönetim Danışmanlığı hizmeti alan şirket yöneticileri için doğru meslektaşını seçmede önem taşıyan bir niteliktir.

Bir danışmanın isminin yanında CMC harfleri görüldüğünde, o danışmanın Yönetim Danışmanları Derneği (YDD) ile ICMCI tarafından tasarlanmış ve yüksek sınama standartlarında bir sertifikasyon sürecinden başarı ile geçmiş olduğu anlaşılır.

Bu başarı sadece Türkiye’de değil, ICMCI şemsiyesi altındaki tüm ülkelerde de geçerliliğini sürdürür.